Akson Studio

Akson Studio jest jedną z czołowych firm producenckich w Polsce. Jej założycielem i prezesem jest Michał Kwieciński. Jesteśmy na rynku od dwudziestu lat i wyprodukowaliśmy 30 kinowych i telewizyjnych filmów fabularnych, 35 seriali telewizyjnych - razem ponad 3000 odcinków!, 130 spektakli dla Teatru Telewizji, a także filmy dokumentalne, programy telewizyjne, widowiska rozrywkowe i programy edukacyjne.
Współpracujemy z tak wybitnymi twórcami jak: Andrzej Wajda, Roman Polański, Márta Mészáros, Feliks Falk, Jan Jakub Kolski i wielu innych. Wyprodukowany przez nas „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny. Akson Studio jest też producentem takich hitów serialowych jak: „Oficer”, „Magda M.”, „Hotel 52”, „Czas Honoru”, „Przepis na życie”.
Obecnie Akson Studio przygotowuje się do realizacji trzech wielkich i wyczekiwanych przez publiczność filmów: „Wałęsa” w reżyserii Andrzeja Wajdy; „Maria Skłodowska”, którą wyreżyseruje wybitna węgierska reżyser Márta Mészáros oraz „Miasto 44” opowiadający o młodych ludziach biorących udział w Powstaniu Warszawskim film w reżyserii Jana Komasy.