Pierwszy oficjalny zwiastun filmu 2013-06-24 12:00:00

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego zwiastuna filmu! Od piątku możecie zobaczyć go równieżw kinach.

http://www.walesafilm.pl/movies/show/s/6

 Zamiast politycznej laurki - prywatna, niemal intymna relacja dwojga kochających się osób – Danuty i Lecha Wałęsów. Wielka historia w filmie, pokazana zostaje z perspektywy ich domu i codziennych problemów.

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

Po "Człowieku z marmuru" i "Człowieku z żelaza" film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. "Wałęsa" to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

 

 

Najnowszy teaser filmu! 2013-05-13 00:00:00

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego teasera filmu!

www.walesafilm.pl/movies/show/s/5

Do nowego zwiastuna, który pojawił się już w kinach, użyto animowanych grafik powstałych pod opieką artystyczną laureata Oscara, autora teledysków do piosenek Johna Lennona czy Micka Jaggera – Zbigniewa Rybczyńskiego.

Zbigniew Rybczyński na arenie międzynarodowej zasłynął dzięki animowanemu filmowi Tango, za który zdobył Oscara w 1983 roku. Obraz powstawał właśnie wtedy, gdy zawiązywała się Solidarność. Początek lat osiemdziesiątych Rybczyński opisuje następująco: „czarne kolejki w minusowych temperaturach. Ludzie liczą, że może tym razem coś rzucili na półki. Panował klimat wielkiej niewiadomej” (Gazeta Wyborcza). Rybczyński postanowił wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Po latach powrócił. Dlaczego? „Ameryka jest wspaniała, ale Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, że żyją w najpiękniejszym zakątku Ziemi” - mówił portalowi MenStream.pl.

Rybczyński jest twórcą wideoklipów dla takich artystów i grup jak Chuck Mangione, Pet Shop Boys, Yoko Ono, Lou Reed czy Lady Pank. Część z ponad 30 wideoklipów była pierwszymi w historii, które zostały zrealizowane techniką HDTV (m.in. Imagine). Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród filmowych, m.in. Prix Italia, Emmy, MTV Video Music Awards i Video Vanguard Award „za bycie wizjonerem teledysków”, w 2008 roku otrzymał Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Animowane fragmenty wyreżyserowali Piotr Łukasik i Maciej Kawalski. Powstały w gliwickim studiu i3D, będącym na polskim rynku liderem, a na świecie jedną z wiodących firm w zakresie technologii wirtualnej rzeczywistości (ang. Virtual Reality) oraz interaktywnych wizualizacji trójwymiarowych.