Nowy zwiastun z angielskimi napisami już dostępny! 2013-07-25 00:00:00

Światowa Premiera w Wenecji! 2013-07-25 00:00:00

Światowa premiera filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” na festiwalu w Wenecji

Najbardziej oczekiwany film roku „Wałęsa. Człowiek z nadziei” będzie miał swoją światową premierę na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Uhonorowany Oscarem reżyser filmu Andrzej Wajda przyznaje, że jest to niezwykłe wyróżnienie, które otworzy przed filmem nowe, międzynarodowe perspektywy.
„Z wielką radością przyjąłem wiadomość, że mój najnowszy film Wałęsa.
Człowiek z nadziei rozpocznie swoje ekranowe życie od Festiwalu w Wenecji, który odegrał tak ważną rolę w moim życiu. To na Festiwalu w Wenecji w roku
1998 otrzymałem Złotego Lwa za całokształt mojej filmowej twórczości.
To w czasie Weneckiego Festiwalu mój film Katyń został uhonorowany nagrodą włoskich dziennikarzy Nastro d`Argento Europeo 2009. To tu właśnie, w roku 1959, co prawda poza Festiwalem, w niewielkim kinie - ze względu na decyzję władz PRL, które zabroniły temu filmowi udziału w jakimkolwiek festiwalu - mój film Popiół i diament został dostrzeżony i rozpoczął swoją drogę w świat. Może i tym razem Festiwal Filmowy w Wenecji da również Wałęsie taką
szansę”.

Michał Kwieciński - producent filmu i właściciel Akson Studio powiedział, że jest to historyczny moment dla firmy. „Będzie to wyjątkowe wydarzenie również dlatego, że jubileuszowy 70. Festiwal Filmowy w Wenecji zbiega się z 70-tymi urodzinami prezydenta Lecha Wałęsy. Gratulujemy!” - dodał. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” prezentowany będzie w ekskluzywnym gronie, jako jeden z nielicznych filmów wybitnych twórców, w sekcji "Out of Competition". Film zachwycił nie tylko selekcjonerów europejskiego festiwalu – we wrześniu zawędruje na kolejny kontynent. Pokaz specjalny filmu odbędzie się na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.