„Wałęsa. Człowiek z nadziei” polskim kandydatem do Oscara 2013-09-18 00:00:00

„Wałęsa. Człowiek nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy wystartuje w oscarowym wyścigu. Komisja Oscarowa w składzie: Waldemar Krzystek (przewodniczący), Andrzej Bart, Marek Hendrykowski, Barbara Hollender, Izabela Kiszka-Hoflik, Bartosz Konopka, Artur Reinhart oraz Agnieszka Odorowicz wybrała film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” na polskiego kandydata do statuetki w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” swoją międzynarodową premierę miał podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Do polskich kin film trafi już 4 października. Andrzej Wajda nominowany był do Oscara czterokrotnie: za „Panny z Wilka”, „Ziemię obiecaną”, „Człowieka z żelaza” oraz „Katyń”. W 2000 roku odebrał Oscara za całokształt twórczości. Decyzję o nominacji filmu Andrzeja Wajdy podjęto większością głosów. W skład Komisji Oscarowej wchodzą: Waldemar Krzystek (przewodniczący), Andrzej Bart, Marek Hendrykowski, Barbara Hollender, Izabela Kiszka-Hoflik, Bartosz Konopka, Artur Reinhart, Agnieszka Odorowicz.

Światowa prapremiera filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w Wenecji! 2013-09-05 00:00:00

W dniu wczorajszym odbyła się długo wyczekiwana światowa prapremiera filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w czasie 70. edycji festiwalu filmowego w Wenecji!
Film został znakomicie przyjęty. Pokaz zakończył się długą owacją na stojąco. Panu Andrzejowi Wajdzie na czerwonym dywanie
towarzyszyli: Lech Wałęsa z żoną, Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska oraz Maria Rosaria Omaggio.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu!