NAJWIĘKSZA I NAJWAŻNIEJSZA PREMIERA 2013 ROKU! 2013-09-21 13:00:00

„Wałęsa. Człowiek z nadziei” w końcu doczekał się swojej premiery medialnej.
Dziś, tj. 21 września br., o 20:30 w Multikinie w Złotych Tarasach odbędzie się uroczysta premiera filmu Andrzeja Wajdy.

Jednocześnie pokaz filmu odbędzie się w Teatrze Wielkim w obecności Bronisława Komorowskiego oraz Lecha Wałęsy.

JUŻ JUTRO ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z NAJWIĘKSZEJ I NAJBARDZIEJ OCZEKIWANEJ PRZEDPREMIERY FILMU "WALĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI"

www.walesafilm.pl/gallery/show/s/5

 

POKAZ FILMU "WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI" Kino Neptun GDAŃSK 2013-09-20 00:00:00

20 września o godzinie 19:00 odbył się pierwszy w Polsce pokaz filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Projekcja miała miejsce w gdańskim Kinie Neptun. W wydarzeniu wzięli udział twórcy filmu: producent Michał Kwieciński, scenarzysta Janusz Głowacki, producent artystyczny Ewa Brodzka oraz Maria Rosaria Omaggio, Cezary Kosiński, Agnieszka Grochowska i Robert Więckiewicz. Wraz z twórcami filmu na scenie obecni byli: prezydent Miasta Gdańsk Pan Paweł Adamowicz, prezes zarządu Grupy Energa Pan Mirosław Bieliński. Gośćmi honorowymi byli: Pani Danuta Wałęsa, Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, ministrowie, goście ze świata kultury, polityki, biznesu, władze województwa oraz bohaterowie tamtych dni. Goście zostali miło przywitani przez prowadzącego pokaz Mirosława Bakę filmowego dyrektora stoczni.
Na sali nie brakowało emocji, Robert Więckiewicz odczytał list przygotowany przez nieobecnego na pokazie reżysera filmu Andrzeja Wajdę,

Gdańsk – Miasto Wolności, to tutaj przyprowadziło mnie zakończenie filmu „Człowiek z Marmuru”. To tutaj rozegrała się w Stoczni i w mieście Gdańsk akcja „Człowieka z żelaza” i tu ponownie przywiódł mnie do wolnego Gdańska film o Lechu Wałęsie.
Jeśli zapytacie dlaczego – każdy z mieszkańców Gdańska odpowie Wam – bo tu wieje wiatr od morza – wiatr wolności.”
- napisał reżyser.
 

Projekcja zakończyła się owacjami na stojąco.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu!
 

 www.walesafilm.pl/gallery/show/s/6